A tervezés során szakértőink felmérik az üzleti elvárásokat, majd ennek tükrében meghatározzák azok hatékony támogatásához szükséges informatikai megoldások, erőforrások körét. A koncepcionális tervezés során magas szinten áttekintésre kerülnek a lehetséges megoldások (azok erősségeivel és kockázataival egyetemben), és ezt követően megtörténik a megrendelő által kiválasztott megoldás részletesebb tervezése olyan szinten, hogy annak alapján az informatikai beruházás (beszerzés) elindítható legyen.
Az informatikai beruházások tervezésénél elsődleges szempont, hogy az üzleti célokat és folyamatokat az elvárt szinten pontosan kiszolgáló, indokolt funkciókkal és kapacitásokkal rendelkező, a szervezet informatikai környezetéhez és szabványaihoz igazodó, biztonságos informatikai (IT) rendszerek jöjjenek létre.
Szakembereink széleskörű informatikai, technológiai és gazdasági ismereteikre alapozva segítséget tudnak nyújtani egy új, magas szintű rendszer koncepcionális tervezéséhez, akár tenderek kidolgozásához is. A koncepcionális tervezést végző munkatársak műszaki és/vagy gazdasági végzettséggel is rendelkeznek, így képesek az üzleti és az informatikai szempontokat egyszerre megérteni és figyelembe venni.
Kiemelt referenciánk (ld. még "Referenciáink" menüpont):
- ÁEEK (GYEMSZI) Állami Egészségügyi Ellátó Központ
- EDUCATIO Társadalmi Szolgáltató Nonprofit Kft.
- FÖMI Földmérési és Távérzékelési Intézet
- GIRO Elszámolásforgalmi Zrt.
- HEFOP 4.4 (Humánerőforrás-fejlesztési Operatív Program)
- Magyarországi Volksbank Zrt.
- Magyar Posta Zrt.
- MK Magyar Közút Nonprofit Zrt.
- MLSZ Magyar Labdarúgó Szövetség
- MVH Mezőgazdasági és Vidékfejlesztési Hivatal
- NFÜ (Nemzeti Fejlesztési Ügynökség) - Nemzeti Technológia program: eHEALTH8
- NKTH (Nemzeti Kutatási és Technológiai Hivatal, új nevén NIH) - Jedlik Ányos Program: RFID